רגעי טבע

רגעי דרמה

רקע:
מי שהתחיל להאכיל חתולים בבניין בו אני גרה, לפני שנים, התמקד בחתול יחיד – לבן עם כתמים מנומרים. לכשעבר מן הבניין, ולדעתי – די לתדהמת כולם, מי שלקחה על עצמה להמשיך בהאכלה הייתה דווקא אויבתו המרה ביותר, בלב ונפש.

אל הלבן-מנומר הצטרף עד מהרה השחור-לבן:

השניים נדמו, מאז ומתמיד, כחיים בשלווה מלאה יחד. לפני יותר משנה, הצטרפה אליהם חתולת הגג המקורית:

נדמה לי כי את החתול הלבן עם הכיפה הג'ינג'ית ראיתי בסביבה מאז ומעולם, לא בדיוק אוכל-קבע כאן, אך בהחלט חולף מדי פעם. עד שהתמקם על הגג הרחוק של השכן. החתול הזה תמיד נדמה לי זועף, לכן חשבתי כי יתכן וזה חתול תוקפני. אבל בזמן האחרון שניתי את דעתי. אם היה גבר הייתי מגדירה אותו בנוי לתלפיות ומופנם…

לאחרונה נדמה כי הצטרפה אל כולם חתולה טריקולורית עם ארשת מודאגת-מה (מדי פעם. במיוחד בכל פעם שמבטה נופל עליי, משום מה). עדיין לא צילמתי אותה.

בשלב זה עליי לציין כי מר לבן-מנומר ומר ש"ל עוסקים במלאכתם נאמנה, ומגנים על עמדות ההאכלה בחירוף נפש כנגד פולשים זרים. אם כי לפתע, בתחילת השנה, שמעתי קולות צורמים מבחוץ. לאור יום.
ניגשתי להציץ. ונדהמתי מאד לגלות כי זר מוזר מאיים על הש"ל, הנראה ממש מאוים (ואיפה כל הבריונות הקודמת שלו?).

במבט לאחור, זה קרה ימים ספורים לפני שכיפה-ג'ינג'ית התמקם על הגג הרחוק שלו.
ולאחר שגרש את הש"ל, המנומר-חומי-משהו נדמה כמתמקם על גג השכן. אולם-ברם-אולם, אם זיכרוני לא מטעה אותי, נעלם כבר למחרת. וחזר השקט (היחסי!).

הדרמה:
לפתע-פתאום, בלילה שבין שישי לשבת האחרונים, קולות הקרב הכריזו על תחילת המלחמה. זעקות הלוחמה (ועוד בשטח בנוי) סערו ורעמו לכל אורך השבת ולכל אורך יום ראשון, כולל בלילה השני שבין-לבין.

בתחילה, כלל לא הצלחתי להבין מי-נגד-מי. בהמשך – ראיתי חתול זר אחר, בז'-לבן:

לא הצלחתי לראות עם מי הב"ל נלחם, היות והשניים נלחמו די במרחק. ובקרבת מקום, בחרו כזירת היאבקות דווקא את הגגון של השכן, המכוסה בצמרת הגדר החיה של השכנה:

לבסוף הבנתי – הב"ל נלחם במנומר-חומי, שחזר. שני אלו נאבקו תחילה על גג השכן, ובהמשך עברו לריב על הגג הרחוק. ולפני התמונה הבאה אציין כי בשום מקום-זמן-מצב לא (!) ראיתי אף טיפת דם!!! (את רוב התמונות צילמתי בדיוק למטרה זו – לבדוק מקרוב יותר היעדר פציעות).

וסליחה על הטשטוש, גם באשמתי וגם באשמתם ובכל-זאת – התמונה הממחישה היחידה שיש לי.
הריב הזה גירש את כיפה-ג'ינג'ית משם. בשלב מסוים ראיתי אותו על גג השכן, המוכר לו זה כבר. לא ראיתי אותו יורד משם… ועל כן…

לפתע, לבי זינק אל הגרון כאשר חתולת-הגג המקורית חזרה אל הגג שלה, דווקא באמצע כל ההתרחשויות, ביום ראשון אחה"צ, כאשר לא היה לי מושג אם הכיפה כבר ירד משם…

חה"ג המקורית והש"ל נהגו לישון על גג השכן, כמו גם על הגגון. לפעמים אפילו יחד. אבל שניהם נטשו את המקום לאחר שהשכן השתמש בחומר חריף-ריח (לאפם הרגיש) לאטום סדקים בגג כנגד הגשם, בערך באמצע חורף שעבר.
ומאז ועד יום ראשון האחרון (למיטב ידיעתי) חה"ג לא חזרה לשם. אם כי לא שמעתי שום קול, אם שלה ואם של הכיפה. כך שאני מקווה לטוב.

קרבות שונים במסגרת המלחמה, כאמור, סערו ורעמו לכל אורך יום ראשון. בשלב מסוים נדמה היה כי הב"ל השתלט על הגג הרחוק ועדיין עמד על המשמר.

ביום שני השקט חזר, נדמה היה לי כי שלושת הזכרים הלוחמניים נעלמו וחתולי הבית חזרו (אם כי, נכון לרגע זה, טרם ראיתי שוב את חה"ג המקורית. אבל ראיתי גם ראיתי את החתול הראשון ואת הש"ל, בריאים ושלמים, אחרי שלא ראיתי אותם בשבת-ראשון).
אך יתכן וזו הייתה אשליה במידה מסוימת.

ביום שלישי, בשעת אחה"צ מוקדמת, הצצתי במזג האוויר וקלטתי בזווית תנועה על הגג הרחוק. שוב מצטערת על איכות התמונה:

היות והחומי לא בחר לעלות על הדוד, והשתרע להתנמנם לפניו, יתכן שדווקא הוא זה שבסופו של דבר ניצח ועלה לנמנם גם ביום שני, מבלי שאראה אותו.

אחזור ואדגיש כי בשום שלב לא נפצע אף אחד מהחתולים, וזה מפליא אותי מאד (בלשון המעטה). הקולות והמכות נשמעו קטלניים… ממש מטריד ומפחיד. ואני מאד מקווה לא לחוות שום דבר כזה בשנית.
ובכל מקרה אני מאד מקווה גם כי תמה הלוחמה וכי השלום הושג.
L

נ.ב., יש לי חיבה מיוחדת לחתולי גג, לא רק בגלל חה"ג המקורית. לחתולי גג יש יתרון עצום. ברגע שיש חתול על הגג – אין יונים!

2 תגובות בנושא “רגעי דרמה

    1. ממש חשבתי לעצמי נשיונל ג'אוגרפיק מהחלון… ועוד יותר משמח נסיונך האישי.
      בינתיים, לפני עשר דקות קלטתי את חה"ג. עכשיו נשאר לי לאתר רק את כיפה…

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.